Mateřská a rodičovská dovolená (nejen pro maminky)

Porod

Otec u porodu

Otec u porodu je často hodně diskutovaným tématem. Zatímco v dobách nedávno minulých byli tatínkové z blízkosti nastávajících maminek vyháněni, dnes mají dveře na porodní sály otevřené.

Otec u porodu může pro ženu znamenat přínos v řadě ohledů:

  • dodá ženě pocit bezpečí
  • pomůže s relaxačními technikami při porodu
  • může jako prostředník pomoci překonat případné nedorozumění mezi ženou a zdravotním personálem

Přítomnost otce u porodu by měla ale být realizována pouze na základě oboustranné dohody partnerů. Pokud jedna ze stran nesouhlasí, přítomnost otce by měla spíše opačný účinek.

Ve většině případů je společná přítomnost obou rodičů u porodu nezapomenutelným zážitkem.

Žádné komentáře
 
.................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................. Upozornění: Příspěvky v diskuzích a komentářích jsou názory našich čtenářů a nevyjadřují stanovisko redakce. Odpovědi v poradně a diskuzích nemají charakter právni rady, byly poskytnuty zdarma a její poskytovatelé v žádném případě neodpovídají za případné škody spojené s využitím nebo nevyužitím informací v nich uvedených.