Mateřská a rodičovská dovolená (nejen pro maminky)

Zaměstnání na mateřské

Chodím do práce při mateřské, jsem špatná matka?

Současná doba přináší řadu možností, jak si na mateřské dovolené přivydělat. Je určitě zajímavé získávat i při mateřské pracovní příležitosti a obohatit rodinný rozpočet, ale je to také dobré pro dítě? Tuto otázku si klade téměř každá pracující maminka.

Neexistuje jednozančná odpověď, hodně záleží na okolnostech. Rozhodně ale platí, že pokud žena po práci touží, ale současně zůstane kvůli dítěti raději doma, nemusí to být nejlepší varianta. V takovém případě se může stát mrzutou a svárlivou a místo toho, aby rodině vytvářela harmonické zázemí, je tomu naopak.

Pracovní úvazek by měl být uzpůsoben potřebám rodiny. U šestiměsíčního dítěte je plný úvazek problematickou variantou. Naopak několikahodinový úvazek může ozvláštnit vztah matky a dvouletého dítěte. Žena si v práci odpočine od stresu spojeného s hlídáním bezpečí dítěte, vaření, domácích prací a také se na dítě daleko více těší a společně strávený čas může nabýt na intenzitě.

Je také dobré, investovat část peněz na pomocníky do domácnosti - paní na úklid, myčka nádobí. Tím vlastně měníte čas strávený domácími pracemi za čas pro získání kvalifikace, což se vám vrátí v budoucnu.

Tím samozřejmě nechceme maminky houfně lákat do práce. Pokud maminka touží být s dítětem do čtyř let plně doma, je to ideální varianta. Současně ale nelze ostatní označovat za "krkavčí matky". Je lepší být spokojenou pracující matkou než mrzutou ženou v domácnosti.

 
Žádné komentáře
 
.................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................. Upozornění: Příspěvky v diskuzích a komentářích jsou názory našich čtenářů a nevyjadřují stanovisko redakce. Odpovědi v poradně a diskuzích nemají charakter právni rady, byly poskytnuty zdarma a její poskytovatelé v žádném případě neodpovídají za případné škody spojené s využitím nebo nevyužitím informací v nich uvedených.