Mateřská a rodičovská dovolená (nejen pro maminky)

Podnikání na mateřské

Podnikání - diskuze

Přihlásit se: email   heslo
Registrace | odeslat anonymně - jméno:
Váš email:

:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Opište prosím kontrolní kód "5013":
Redakce blogu Mateřská a rodičov
Pro Dvorskou Evu: Pokud pobíráte PPM ze zaměstnání, můžete podnikat na mateřské (prvních 28 týdnů), aniž byste o PPM přišla. Pro FU a zdravotní pojistovnu jste brána jako podnikatel provozující vedlejší činnost, ale pro sociální jste podnikatel provozující hlavní činnost, proto si spočítejte, zda se vám vyplatí platit pro OSSZ zálohy. Na rodičovské dovolené nepanují žádná omezení, pro všechny jste OSVČ vedlejší, daně odvádíte z toho, co vyděláte.
Dvorská Eva
Dobrý den, mám dotaz ohledně podnikání na mateřské a následně pak na rodičkovské dovolené. Momentálně nejsem podnikatelkou, jsem zaměstnaná na HPP, ale jsem na nemocenské s rizikovým těhotenstvím. Za 14 dnů nastupuji na mateřskou dovolenou. V této době bych si chtěla založit živnostenský list na nákup a prodej a začít si tak přivydělávat. Nevím, zda je to tak zákonně možné. Nechci přijít ani o mateřskou ani o rodičovský příspěvek. Jaké jsou prosím pro podnikání v této situaci podmínky? Dále jsem se dočetla, že během rodičovské dovolené se bere podnikání za vedlejší činnost a nemusí se z něj odvádět zdravotní a sociální pojišění, ani minimální daň. Zajímalo by mě, zda je to pravda a popř. po jak dlouho dobu tato výhoda platí? Předem mnohokrát děkuji za Vaši odpověď,S pozdravem, Eva Dvorská

 
.................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................. Upozornění: Příspěvky v diskuzích a komentářích jsou názory našich čtenářů a nevyjadřují stanovisko redakce. Odpovědi v poradně a diskuzích nemají charakter právni rady, byly poskytnuty zdarma a její poskytovatelé v žádném případě neodpovídají za případné škody spojené s využitím nebo nevyužitím informací v nich uvedených.