Mateřská a rodičovská dovolená (nejen pro maminky)

Podnikání na mateřské

Jak se vám podniká na "mateřské"?

Přihlásit se: email   heslo
Registrace | odeslat anonymně - jméno:
Váš email:

:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Opište prosím kontrolní kód "2133":
02.07.2007 16:40 - Při odpovědi na dotaz je třeba rozlišit následující:

1. mateřská dovolená = prvních 28 týdnů

1a. na mateřskou dovolenou jste nastoupila ze zaměstnání - podnikat můžete, ale minimálně pro OSSZ budete platit zálohy jako OSVČ hlavní

1b. na mateřskou dovolenou jste nastoupila ze samostatně výdělečné činnosti - při podnikání byste přišla o peněžitou pomoc v mateřství, takže podnikání pro vás v tomto období nemá smysl2. rodičovská dovolená = dovolená do čtyř let věku dítěte

- můžete podnikat bez omezení času nebo výdělku, pokud pobíráte rodičovský příspěvek, tak platíte zálohy jako OSVČ vedlejší, tedy menší.Odpovědi jsou samozřejmě trochu zjednodušené, pokud Vás téma více zajímá, doporučuji 9. kapitolu knihy "Mateřská a rodičovská dovolená v otázkách a odpovědích"Přeji, ať se Vám podnikání na mateřské daří.
holky můžu podnikat na mateřské,má to nějaké podmínky,je to nějak omezeno co se týče výdelku?
Katka
To ti teda závidím. Já to zkoušela, ale nevydržela jsem, zdrtila mě hora formulářů, které se vyplňujou.
Katka
To ti teda závidím. Já to zkoušela, ale nevydržela jsem, zdrtila mě hora formulářů, které se vyplňujou.
Katka
To ti teda závidím. Já to zkoušela, ale nevydržela jsem, zdrtila mě hora formulářů, které se vyplňujou.
Mirka
Zaměstnavatel mě nechtěl vzít zpět na částečný úvazek. Bydlím v menším domku na vesnici, tak jsme stodolu předělali na malý krámek - odpoledne a o víkendu v něm prodávám to, co přes týden já a manželovi rodiče vyrobíme - keramiku, svíčky, košíky. Je to živnost volná. Podporuje mě celá rodina. Jinak by to nešlo, ale je to velký příspěvek do rozpočtu.

 
.................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................. Upozornění: Příspěvky v diskuzích a komentářích jsou názory našich čtenářů a nevyjadřují stanovisko redakce. Odpovědi v poradně a diskuzích nemají charakter právni rady, byly poskytnuty zdarma a její poskytovatelé v žádném případě neodpovídají za případné škody spojené s využitím nebo nevyužitím informací v nich uvedených.