Mateřská a rodičovská dovolená (nejen pro maminky)

Jaké změny čekají rodiny

Změny ve zdravotnictví

Od nového roku čekají české pacienty výrazné změny. Dochází k zavádění poplatků:

30 korun za návštěvu lékaře,

30 korun za výdej léku na předpis,

90 korun za návštěvu pohotovosti a

60 korun za den pobytu v nemocnici.

Některé výkony jsou od poplatku osvobozeny, například preventivní prohlídky a případy, kdy nebylo provedeno klinické vyšetření.

Současně je zaveden tzv. ochranný limit 5 000 Kč ročně - pokud pacientovy výdaje tento limit přesáhnou, bude mu rozdíl vrácen. Do limitu se ale nezapočítává například poplatek za pohotovost a pobyt v nemocnici.

Podrobné informace naleznete v Návodu na použití českého zdravotnictví na stránkách MZČR "http://www.mzcr.cz/index.php?clanek=2878".

Žádné komentáře
 
.................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................. Upozornění: Příspěvky v diskuzích a komentářích jsou názory našich čtenářů a nevyjadřují stanovisko redakce. Odpovědi v poradně a diskuzích nemají charakter právni rady, byly poskytnuty zdarma a její poskytovatelé v žádném případě neodpovídají za případné škody spojené s využitím nebo nevyužitím informací v nich uvedených.