Mateřská a rodičovská dovolená (nejen pro maminky)

Jaké změny čekají rodiny

Plánované reformy

Snížení odvodů pro zaměstnavatele, který umožní rodičům dětí do 12 let pracovat na částečný úvazek

Vláda plánuje nižší daňové odvody pro firmy, které zaměstnají rodiče dětí do dvanácti let na částečný úvazek.

Po sadě změn, které rodičům život spíše znepříjemnily, se jedná o příjemnou zprávu. Pokud návrh projde, budeme na správné cestě – v jiných ekonomicky vyspělých zemích je procento zaměstnanců pracujících na částečné úvazky (především matek s dětmi) mnohem vyšší než u nás.

Není divu. Dojíždět někdy i desítky kilometrů za prací, stíhat vyzvedávat dítě ze školky nebo školy, udržet domácnost v přijatelném stavu a být k tomu všemu usměvavá a milá, to je úkol pro opravdovou superženu.

Můžeme jen doufat, že k tomuto kroku opravdu dojde a hlavně, že bude proveden tak, aby byl pro zaměstnavatele dostatečně motivující.

Žádné komentáře
 
.................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................. Upozornění: Příspěvky v diskuzích a komentářích jsou názory našich čtenářů a nevyjadřují stanovisko redakce. Odpovědi v poradně a diskuzích nemají charakter právni rady, byly poskytnuty zdarma a její poskytovatelé v žádném případě neodpovídají za případné škody spojené s využitím nebo nevyužitím informací v nich uvedených.