Mateřská a rodičovská dovolená (nejen pro maminky)

Jaké změny čekají rodiny

Nezapomeňte si zkontrolovat slevy na dani ve výplatě za leden

V únoru dostanete první výplatní pásky za leden. Čísla se budou značně lišit od těch předchozích, proto byste si je měli zkontrolovat. Zvýšily se následující položky:

- sleva na dani na poplatníka - v současné době by měla dosahovat výše 2 070 Kč

- sleva na dítě - zvýšila se z 500 Kč na 905 Kč

O výše uvedené částky by se vám měla snížit vypočtená daň, proto si pro jistotu ověřte, že nejsou ve staré výši.

Na první pohled možná nebudete věřit, kolik že to vlastně berete. Neradujte se předčasně, nejde o to, že by zaměstnavatel konečně ocenil vaše nesporné kvality, ale spíše se na pásce objeví tvz. superhrubá mzda, tedy hrubá mzda navýšená o sociální a zdravotní pojištění, které za vás odvádí zaměstnavatel.

Přesto by čistá mzda na většině výplatních pásek za leden (dostanete ji v únoru) měla dosahovat o něco vyšší částky než v prosincové výplatě. Je tomu tak kvůli zavedení rovné daně a zvýšení slev.

Žádné komentáře
 
.................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................. Upozornění: Příspěvky v diskuzích a komentářích jsou názory našich čtenářů a nevyjadřují stanovisko redakce. Odpovědi v poradně a diskuzích nemají charakter právni rady, byly poskytnuty zdarma a její poskytovatelé v žádném případě neodpovídají za případné škody spojené s využitím nebo nevyužitím informací v nich uvedených.