Mateřská a rodičovská dovolená (nejen pro maminky)

Diskuzní fórum

 
 

V poslední době se redaktoři různých deníků i časopisů předhánějí ve vyčíslování nákladů na vychování dítěte. Odhady se pohybují v řádu statisíců a milionů. Ne, že by to nebyla pravda, ale je zarážející, jak jsme si zvykli vše převádět na peníze.

Podíváme-li se na věc čistě ekonomicky a propočteme náklady na dítě, dítě se nám rozhodně nikdy doma nevyplatí. Přičteme-li k nákladům na potřeby dítěte ještě ušlý plat matky (leckdy výkonné manažerky), dále její ztracenou kariéru, případně budeme ušlým výdělkem přepočítávat pofoukané koleno, rozmixovaný banán a bolestné za šrámy, které děti působí na srdci a vše zúročíme aktuální úrokovou sazbou, dostaneme se k astronomickým výšinám. Těžko říct, zda by si dítě za těchto podmínek mohl dovolit alespoň Bill Gates.

Ale proč tedy ty děti vlastně máme, proč je živíme, šatíme, hýčkáme, proč se o ně ve dne v noci bojíme?

Kolik stojí jedna upřímná dětská pusa a pomazlení, co myslíte?

 
.................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................. Upozornění: Příspěvky v diskuzích a komentářích jsou názory našich čtenářů a nevyjadřují stanovisko redakce. Odpovědi v poradně a diskuzích nemají charakter právni rady, byly poskytnuty zdarma a její poskytovatelé v žádném případě neodpovídají za případné škody spojené s využitím nebo nevyužitím informací v nich uvedených.