Mateřská a rodičovská dovolená (nejen pro maminky)

Volně pobíhající psi a malé děti

Na přání čtenářky Evy zřizujeme diskuzi na téma majitelů, kteří své mazlíčky nechají volně pobíhat v blízkosti malých dětí. Máte podobnou zkušenost? Co říkáte na přetištěný článek?
"Ráda bych navrhla diskuzi na téma maminka s dítětem a pes bez vodítka. Ač mám ráda psy i jiné tvory, vždycky se vyděsím, když se k nám přiřítí obrovský pes bez košíku a vodítka a začne si mě se synem měřit dlouhým pohledem. Rozklepou se mi kolena, zatímco majitel líně prohodí: "Nebojte paní, vždyť je to teprv štěnátko..." V tu chvíli toužím mít Leonbergra, který by to obrovité štěňátko "uzemnil" tlapou a já bych mohla majiteli s nevinným úsměvem říct: "Nebojte se on ještě nic nezakousl." Co vy na to? Máte podobné zkušenosti nebo se to stává jen mě? Co dělat, když na vás vrčí cizí pes bez vodítka, vzít dítě do náruče, otočit se ke psovi čelem a opatrně vycouvat? Co na to majitelé pejsků?"

20.08.2007 20:59:52 - Jana: Nevím, jak je to v jiných městech, ale v u nás v Plzni podle městské vyhlášky psi nesmí volně pobíhat v blízkosti dětských hřišť a pískovišť. Takže majitele psů vždy slušně upozorním, a pokud jsou hodně arogantní a sprostí, volám městskou policii. Ale dost se bojím, aby mě mezitím ta obluda nesežrala, než policie přijede. Zatím žiju :-). Většina jich odejde, jakmile začnu vytáčet číslo. Ale taky bych ráda věděla, jestli mám raději popadnout dítě do náručí a ustupovat, nebo se spíš chovat jako že se nebojím.... Možná by to věděl nějaký odborník na psy, ne? Jana
11.04.2007 15:02:41 - Katka: Mám velmi podobnou zkušenost, ale rady si nevím. Majitelé psů jsou často velmi arogantní a sprostí, když je požádám, aby si pejska přivázali a to se mi stalo i na oploceném dětském hřišti...

 
.................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................. Upozornění: Příspěvky v diskuzích a komentářích jsou názory našich čtenářů a nevyjadřují stanovisko redakce. Odpovědi v poradně a diskuzích nemají charakter právni rady, byly poskytnuty zdarma a její poskytovatelé v žádném případě neodpovídají za případné škody spojené s využitím nebo nevyužitím informací v nich uvedených.