Mateřská a rodičovská dovolená (nejen pro maminky)

Bezpečnost dětí

Očkování a otázky s ním spojené budou vaše dítě provázet od prvních dnů jeho života. Chcete-li získat dostatek informací, najdete je na http://www.vakciny.net/.
Úrazy jsou jedním z největších nebezpečí, která na děti čekají. Jejich následky bývají často velmi vážné. Chcete-li se co nejvíce dozvědět o jejich nejčastějších příčinách a možné prevenci, podívejte se na http://www.urazydeti.cz/dokumenty.php.
Slyšeli jste již o systému včasného varování? RAPEX je systém, který od roku 1984 varuje spotřebitele Evropské unie před nebezpečnými nepotravinářskými výrobky. Mezi problémovými produkty zaujímají dominantní pozici právě hračky a jiné výrobky pro děti (dudlíky, lahvičky, apod). Rizika není vhodné podceňovat a objeví se i tam, kde byste je stěží očekávali. O výrobcích v zveřejněných v systému RAPEX informuje například Sdružení obrany spotřebitelů http://www.spotrebitele.info/rapex.php.
 
.................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................. Upozornění: Příspěvky v diskuzích a komentářích jsou názory našich čtenářů a nevyjadřují stanovisko redakce. Odpovědi v poradně a diskuzích nemají charakter právni rady, byly poskytnuty zdarma a její poskytovatelé v žádném případě neodpovídají za případné škody spojené s využitím nebo nevyužitím informací v nich uvedených.